Partijas neparedz izmērāmus rezultātus 

Dienas Bizness un eksperti turpina vērtēt 12. Saeimā pārstāvēto partiju priekšvēlēšanu programmās dotos solījumus. No darba devēju viedokļa solīto un izpildīto salīdzina Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

Db.lv, 30.7.2018

Foto: LETA

Kopumā vērtējot politiķu nodomus, kas ietverti programmās, kā pozitīva tendence jāatzīmē tas, ka visi politiskie spēki apzinās tiešu korelāciju starp uzņēmējdarbības veicināšanu un valsts kopējo attīstību un labklājību. Tomēr, vērtējot no darba devēju pozīcijām, jāatzīmē, ka pietrūkst plānveidīgas un kompleksas pieejas tautsaimniecības attīstībai. Bieži vien vispārīgas, labas apņemšanās netiek konkretizētas noteiktās darbībās un attiecīgi ieviestas.

Vairāk savās programmās atbalsta pasākumus darba devējiem pirms 4 gadiem iekļāva tādi politiskie spēki kā Vienotība, ZZS un Saskaņa, mazāk – NA un Latvijas Reģionu apvienība. Pozitīvi, ka programmās tika iekļauti risinājumi tā brīža aktuālajām problēmām uzņēmējdarbības vidē. Tomēr darba devēji vēlētos, lai parādītos arī politiskā griba kopējas valsts tautsaimniecības stiprināšanas stratēģisku mērķu uzstādīšanā. Lielākā daļa izvirzīto mērķu neparedz kādus izmērāmus rezultātus, tādēļ kvalitatīvi izvērtēt iespējams tikai tos nodomus, kas novērtējami skaitliskā formātā. Jāņem vērā arī tas, ka lielā mērā partiju iespējas realizēt programmas ietekmē to atrašanās koalīcijā vai opozīcijā. Viens no visbiežāk minētajiem mērķiem ir ēnu ekonomikas samazināšana, kas ir būtiski tautsaimniecībai, bet kā to izmērīt – ir vai nav sasniegts kāds rezultāts – sarežģīti izvērtēt sasniegtos rezultātus un sasaistīt ar kādu no politisko spēku iniciatīvām.

Mikrouzņēmuma nodoklis - saglabāts, likme pieaugusi par 67%, dubultots sociālo iemaksu apjoms, tomēr tās vēl arvien ir zemākas, nekā vispārējā režīmā strādājošajiem ar tādu pašu atalgojumu. Sasniegts mērķis par Latvijas valsts iestāšanos OECD. Atbalsta instrumenta - Valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM - izveide. Nozīmīgi satricinājumi valsts finanšu sektorā norāda uz to, ka programmās ietvertie mērķi par banku nozari un maksātnespējas sakārtošanu nav sasniegti. Kā arī plaši minētie pasākumi vienotas un valstiskas energopolitikas izstrādē nav sekmējušies, ko apliecina situācija OIK (Obligātā iepirkumu komponente).

Visu rakstu Partijas neparedz izmērāmus rezultātus lasiet pirmdienas, 30.jūlija laikrakstā Dienas Bizness!

LASI VĒL:

Nodokļu solījumu izpildē no brīvas interpretācijas līdz konkrētībai

No šīs sadaļas

Tūkstošiem cilvēku svētdien sapulcējušies uz demonstrāciju Maskavas centrā, lai protestētu...

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piektdienas rītā turpina strādāt...

ANO izjūt finansiālas grūtības, jo virkne valstu nav tās budžetā samaksājušas dalības...

Ceturtdien pie ASV vēstniecības Ķīnas galvaspilsētā Pekinā nograndis sprādziens, ziņo aculiecinieki....

Polijas varasiestādes trešdien paziņoja, ka zilaļģu dēļ slēgušas daudzas pludmales Baltijas...

Visizteiktākā ūdens temperatūras novirze no normas pasaulē šobrīd ir Baltijas jūrā, kur...

ASV prezidenta meita Ivanka Trampa otrdien paziņoja, ka slēdz savu apģērbu kompāniju...

Šī intervija ar ļoti augstu Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu pirms diviem gadiem...

Aizsardzības ministrija (AM) organizē mobilizācijas vingrinājumu, kas notiks mācību Namejs 2018...

Grieķijā pie Atēnām plosās meža ugunsgrēki, kuros līdz šim bojā gājuši vismaz...